Історія скляної пляшки

 Як і будь-який предмет чи явище скляна пляшка має чималу історію від її створення і до сьогодні. Методи створення скляних пляшок змінювались протягом тисячоліть.

 

Як стверджують історики, перші посудини зі скла були знайдені в Стародавньому Єгипті. Це різноманітні флакони чи пляшечки  для помад чи пахощів. Вони були різної форми: круглі, плоскі, овальні, високі, низькі….Також, що цікаво, ці пляшечки могли бути у формі тварини чи людини, забарвлені різноманітними кольорами.

 

Єгипетські майстри отримували пляшечки і флакони методом формування розігрітого скла навколо металевого стержня. Для цього розм\'якшений матеріал намотували на стержень, який виймали після охолодження кварцовою масою. Отриману таким чином заготовку спочатку шліфували, а потім прикрашали. Виготовлені подібним способом ємності мали невеликі розміри і вміщували 20-50 г вмісту.

 

Важливий етап еволюції скляної банки -  винайдення в Англії на початку ХVII століття перших печей на кам\'яному вугіллі для випалу скла. Саме тоді були виготовлені міцні пляшки з товстого і темного скла. Раніше готові вироби обпікалися на деревному вугіллі, але подібна технологія дозволяла створити дуже красиві, але крихкі і неміцні вироби. Нова методика випалу дала можливість отримувати зручні і надійні пляшки і флакони, які були не тільки більш дешевими, а й отримали широкі можливості використання.

 

Порожні скляні пляшечки на цьому етапі почали використовувати використовували для торгівлі, в них також продавали лікарські засоби. У скляній упаковці того часу можна було купити бальзами, еліксири, мазі або пігулки.

 

1824 рік став початком ери промислового виробництва склотари. У цей період було відкрито метод пресування скла. А вже в кінці XIX століття американський інженер Майкл Оуенс створив машину з виготовлення пляшок, зробивши процес виробництва склотари автоматизованим. На початку XX століття тільки на підприємствах Сполучених Штатів працювало 200 таких машин.

 

Приблизно в цей же час, в Шотландії, Джент Кейлер виготовив першу скляну банку з кришкою. Тоді й став можливий процес консервування продуктів в скляних банках.

 

У XXI столітті історія склотари продовжує інтенсивно розвиватися. Посуд зі скла є впізнаваним атрибутом багатьох світових брендів. І ми навіть без етикетки може дізнатися витончену пляшечку Coca-Cola, прозору пляшку горілки Absolut, шестигранну баночку для кетчупу Heinz або злегка химерний флакон духів марки Dali.