Cклотара: як виготовляється склобанка та склопляшка

 

Винахід автоматичної машини для виробництва пляшки у 1903 році Майклом Дж. Оуенсом трансформувало виробництво скла і послужило основою для індустрії скляної тари сьогодні, і такого вигляду склобанки і склопляшки, до якого ми звикли її бачити щодня.

Спираючись на спадщину Майкла Оуенса, компанія Owens-Illinois надалі впроваджує інновації і у продукцію, яку робить, і у технологічний процес – завдяки якому створюється склотара.

 

 

Як виготовляється склотара?

Крок 1: Рецепт скла
Для процесу виготовлення склотари Owens-Illinois використовує тільки природню сировину - пісок, вапняк і соду, а також вторинне скло (знане у сучасному світі також як склобій). Після додавання, ці складові транспортуються до печі для плавлення.

 

 

Крок 2: Плавлення в печі
Піч нагріває партії сумішей приблизно до 1565 градусів Цельсія (або 2850 градусів за Фаренгейтом), створюючи розплавлене скло.

 

 

Крок 3: "Грудки скла"
Розплавлене скло забирають із печі, охолоджуючи його до встановленої стандартами температури і нарізають "грудки скла". Кожна грудка у майбутньому стане одиницею склотари.

 

 

 

Крок 4: Формування одиниць склотари
Сировина направляється на формувальні машини (прес-форми), де вона перетворюється у скляну тару. Базуючись на оригінальній машині по виготовленню пляшки (Майкла Оуенса),  формувальні машини і форми компанії Owens-Illinois мають ексклюзивну конструкцію і дизайн.

 

Крок 5: Кондиціонування
Зформована в готові одиниці склотара проходить через наступні печі, де вона розігріта і поступово (рівномірно) охолоджується до нормованої температури. Цей етап відповідає за уникнення будь-яких тріщин у склі, а також використовується для зміцнення та зменшення ймовірності браку склотари.

 

 

Крок 6: Контроль якості
З метою забезпечення найвищої якості кожна одиниця склопродукції компанії Owens-Illinois проходить суворий технологічний контроль. Будь-яке відхилення від прийнятих норм та критеріїв виготовлення скла веде за собою переплавлення склотари у якості склобою (вторинного скла).